Відділ освіти, молоді та спорту Вигодської селищної ради

Коли йти до логопеда?

Багато батьків думають, що потрібно йти до логопеда тільки тоді, коли немає звуку [Р] або потрібно чекати 3 чи 5 років, щоб записатися на консультацію.

Це не так! Мені хочеться розвіяти цей міф, так як зникне дорогоцінний час у дитини, який прискорив би процес корекції мовлення, якби звернулися раніше.

Бувають випадки, коли батьки звертаються до спеціаліста дуже пізно. В результаті, дитина йде в спеціалізовану школу!

 

 

А тепер детально про те, коли потрібно йти до логопеда і наполягати на заняттях.

з 0 до 2 років

В цьому віці необхідно звернутися до логопеда, якщо дитина не гулить/лепече, немає перших слів і в принципі, вас щось турбує.

Тут швидше необхідні не заняття, а консультації, що і як робити мамі.

з 2 до 3 років.

Потрібно звернутися до логопеда, якщо дитина мовчить, «говорить на своїй мові», не розуміє вас, якщо є лише пару усвідомлених слів і немає фрази - ДО ЛОГОПЕДА!!

з 3 до 6 років.

Швидко до логопеда, якщо є проблеми з зв’язним мовленням, бідний словниковий запас, граматичні помилки (мама прийшов, гарна будинок), порушення звуковимови.

Про звуки відповім окремо - якщо дитина неправильно вимовляє звуки, замінює їх на інші, говорить незрозуміло - покажіть ЛОГОПЕДУ. Спеціаліст скаже, вікове це, чи порушення мовлення. Якщо дитина плутає склади в словах (машина - шимана) - також до логопеда.

з 6 до 9 років

Якщо на письмі дитина плутає букви, пише букви вверх ногами, пропускає букви, пише текст одним реченням, пише букви дзеркально - до логопеда. Це можна виправити, але лише до конкретного часу.

В якому віці ви вперше показали свою дитину логопеду?