“Разом для найкращого Інтернету”

Дата: 08.02.2022 18:33

08 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

За інформацією ООН, 70,6% користувачів Інтернету 15-24 років піддаються небезпеці залякування та переслідувань. Необхідно вчити дітей правильному користуванню доступом до інформації, встановлювати контроль та проводити інформаційну роботу. Не покарання, але виховання, не заборона, але раціональний дозвіл, не тиск, а довіра потрібні дітям сьогодні.

Дотримання простих рекомендацій допоможе мінімізувати ризики, які викикають у користувачів:

- створюйте надійні, складні паролі, не встановлюйте однаковий пароль для декількох ресурсів;

- не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями;

- не використовуйте фінансовий номер телефону для авторизації у соціальних мережах;

- забороніть віддалений перевипуск SIM-карти у мобільного оператора або перейдіть на контрактне обслуговування;

не пересилайте у месенджерах конфіденційну інформацію та фото документів;

- завантажуйте програми та додатки лише з офіційних джерел;

- надавайте перевагу інтернету від мобільного оператора перед загальнодоступною мережею WI-FI;

- використовуйте антивірусне програмне забезпечення;

- пам’ятайте, що найкращий метод захису інтернет-акаунтів – двофакторна аутентифікація.