Нові жорсткі карантинні обмеження Уряду

Дата: 06.04.2020 21:16

Діти на вулиці — тільки в присутності дорослих, на самоізоляції — всі, кому більше 60 років.

КМУ постановою від 02.04.2020 № 255 уніс чергові зміни до постанови від 11.03.2020 № 211:

• пом’якшив обмеження для суб’єктів господарювання;
  • обмежив умови перебування дітей в громадських місцях;
  • визначив категорії осіб, що мають перебувати на самоізоляції або в обсервації.

Із 06.04.2020 до 24.04.2020 не можна:

• перебувати в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, респіратора або захисної маски, зокрема виготовлених самостійно;
  • переміщуватись групою осіб у кількості понад дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини.

Також до 24.04.2020 не можна:

• перебувати в громадських місцях особам, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини;
  • відвідувати заклади освіти її здобувачами;
  • відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, крім вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності;
  • відвідувати спортивні та дитячі майданчики;
  • проводити масові (культурні, розважальні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні та інші) заходи, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Умова ? учасники заходу мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту, респіраторами або захисними масками, зокрема виготовленими самостійно, та дотримано санітарні та протиепідемічні заходи.

До 24.04.2020 не можна припинити подачу газу та електроенергії споживачам.

До 24.04.2020 не можна перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Постанова визначає перелік осіб, що потребують самоізоляції або обсервації. Зокрема, на самоізоляції мають перебувати всі громадяни віком понад 60 років. Виняток — особи, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

МВС та Нацполіція повинні:

• забезпечити охорону публічної (громадської) безпеки і порядку на прилеглій території до об’єктів госпіталізації осіб, хворих на COVID-19, обсервації (ізоляції);
  • забезпечити в межах компетенції контроль за дотриманням режиму обсервації (ізоляції), самоізоляції;
  • посилити патрулювання громадських місць;
  • вжити інших заходів, спрямованих на виконання цієї постанови.

КМУ рекомендує центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям на час дії карантину забезпечити:

• позмінну роботу працівників та (або) за можливості віддалену роботу в режимі реального часу через Інтернет;
  • відстань у прикасовій та касовій зонах між особами (за винятком покупця і продавця) не менше ніж 1,5 метра та (або) наявність між ними відповідних захисних екранів;
  • дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень;
  • цілодобовий та (або) подовжений режим (графік) роботи юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, які провадять діяльність, яка є дозволеною відповідно до цієї постанови (без необхідності здійснення окремого погодження такого режиму (графіка).

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR: Кадри

Публікація Системи «Expertus: Кадри»
Дата копіювання: 06.04.2020